DEEP – Disability and professional Empowerment Engaging 3D Printing

Program:

ERASMUS+ – Strategická partnerství ve vzdělávání

Číslo projektu:

2021-1-IT01-KA220-VET-000034658

Období realizace:

1. 01. 2021 – 31. 12. 2023

Popis projektu:

Cílem projektu DEEP je vytvořit inovativní model školení, jehož cílem je propojit svět lidí se zdravotním postižením a 3D tisku. V rámci projektu rozvíjíme dovednosti v oblasti 3D prototypování a zvyšujeme u odborníků motivační a prosociální dovednosti nezbytné pro práci s lidmi se zdravotním postižením.

První kurzy již proběhly!

V souvislosti s projektem DEEP (Disability and professional Empowerment Engaging 3d Printing) spolufinancovaným Evropskou komisí v rámci programu Erasmus+ „Partnerství spolupráce v oblasti odborného vzdělávání a přípravy“ (KA220-VET) zahrnujícího 5 partnerů ze čtyř zemí EU, proběhly první tři běhy inovativního školicího programu DEEP.

Cílem vzdělávacího kurzu bylo přivést svět sociální a zdravotní péče k potenciálu využití 3D tisku ve světe postižených. Kurzy proběhly v průběhu března až září roku 2023 na adrese HERTIN s. r. o., Škroupova 4, Ostrava. Jednalo se o dvoudenní kurz v délce 6 hodiny/den. Vzdělávací kurzy byly určeny pro lékařské i nelékařské obory, ergoterapeuty a fanoušky i odborníky v sektoru 3D tisku. Kurz byl vhodný také pro studenty příbuzných oborů.

Stručná osnova kurzu:

– Role 3D tisku ve světě lidí s postižením

– Proces výroby 3D modelů

– Budování důvěryhodných vztahů s lidmi s postižením

– Využití 3D tisku pro pomoc lidem s postižením

– Workshop s reálnou pomocí zdravotně postiženému

Kontaktní formulář

Děkujeme za vaši zprávu!
Při odesílání zprávy nastala chyba. Zkuste to prosím znovu později.